skip to Main Content
Sisteme kayıtlı hesabınızın davet kodunu yakınlarınızla paylaşın +1 ay ek süre kazanın !

Alfa iPTV Şikayet

Firmamız hakkında şikayette bulunun.

This Post Has 54 Comments
 1. Merhaba ben yaşar Çelebi 2.3 haftadır size ulaşmaya çalışıyorum ama bir türlü ulaşamıyorum cevapta yazmıyorsunuz 3.4 sefer sıze mail attım ama cevap vermedinz sorun nedir anlayamadım.Benim televizyonda sorun var Smart TV de kanallar iyi çalışmıyor

  1. Merhaba Yaşar bey 2-3 hafta sürecinde bize ulaşamamanız mümkün değil canlı destek ekibimiz 11-00~23.00 saatleri arasında her zaman çevrimiçidir. Lütfen canlı desteğimize katılın. Arkadaşlarımızda bu konuda bilgilendiriyorum.

 2. Gündüz sizin arkadaşınızla görüştüm akşam tekrar görüşmek üzere ama şu anda bakıyorum çevrimdışı olduğunuzu gördüm

 3. Arkadaşım Oktay bey le görüştüm sizinle canlı destek aracılığıyla görüşme sağayıp smart iptv hakkında yardımcı olduğunu belirtti bana? farklı kişilerdenmi bahsediyoruz? Ayrıca canlı desteğimiz dediğim gibi 11:00~23:00 arasında sürekli açıktır. Sağ alt köşede bulunan canlı destek uygulamasını göremiyorsanız lütfen modemenizi kapatıp açın, bilgisayarınızı kapatıp açmak gibi yollar izleyin efendim.

 4. Benim İnterneti in hızı iyi olmasına rağmen öğle kuşağındaki maçları donmadan izleyebiliyorum fakat akşam kuşağındaki özellikle 4 büyüklerin (Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor) maçları olduğu zaman donmalar yaşıyorum.

  1. Merhaba Fatih Bey. Lütfen makaleme gözatın.

   Ben bu konuyu yetkim dahilinde bir makale olarak açmak istiyorum ve müşterilerimizde bilinçlenmesini istiyorum. Eminimki makaleyi okuduktan sonra sorun ve çözüm için elinizden geleni yapacaksınız.
   Ayrıca derler ya halk dilinde olduğu gibi anlat. İşte öyle yapacağım biraz. Okurkende sıkılmayın diye teknik kelimelerle bunaltmayacağız.

   Canlı yayın neden diğer herşeyden farklıdır!
   Hayal edelim! Bir arkadaşınız elinde bir kova var ve kovanın içinde misketler var ve arkadaşınız sizin elinizdede bulunan kovanın içine tek tek bu misketleri aktarıyor. Fakat siz arkadaşınızın elindeki kovanın içinde kaçtane misket var bilmiyorsunuz ve bakamıyorsunuzda. Sizin kovanıza bırakılan her misketin içinde 10 saniyelik video görütsü var. Arkadaşınız misketi verdikce alıyorsunuz miskete bakıyorsunuz 10 saniyelik bir parça video görüntüsü tamam izledim diyorsunuz ve bir tane daha ver diyorsunuz işte CANLI AKIŞ budur ve bu temel iptv sistemlerinin çalışma prensibidir. Neden biz size her miskette 10 saniye video veriyoruz? çünkü bizde videonun geleceğini bizde bilmiyoruz çünkü canlı yayında bize bu şekilde geliyor. Her gelen görüntüyü 10 saniye biriktiriyor ve biriktirdiğimizi size veriyoruz. Çünkü elimizde videonun tamamı yokki verelim veya 20 şer 20 şer verelim.. Geleceği göremiyoruz maçın kaç kaç bitceğini bilmediğimiz gibi 🙂 Ama şimdi gelelim canlı yayın olmayan bir film görüsü var elimizde film 1 saat ve 10 metre uzunluğunda size şunu diyouruz benim kovamda 10 metre uzunluğunda bir video bantı var şunları arkadaşlarını çağırıp alırmısın diyoruz ve arkadaşlarınız hemen geliyorlar.

   Sizde elinize bir bıçak oluyorsunuz ve kovadaki bantı 5 eşit parçaya kesiyorsunuz (yani bilgisayarınız)

   1. Arkadaş = 1-2 metreye kadar olan parcayı
   2. Arkadaş = 3-4 metreye kadar olan parcayı
   3. Arkadaş = 5-6 metreye kadar olan parcayı
   4. Arkadaş = 7-8 metreye kadar olan parcayı
   5. Arkadaş = 9-10 metreye kadar olan parcayı

   Sizde arkadaşlarınıza verin bakalım o bantları diyosunuz ve alıp birleştiriyor ve oturup filmin tümünü izliyorsunuz. İşte bu filmi sorunsuz izleyebilirsiniz
   Ama şimdi canlı akış dediğimizde iş başa yani size düşüyor bizim kovamız(sunucumuz) misketleri alırken dikkatli olcaksınız ve görevinizi düzgün yapcaksınız birinci misketi alıp izleyip şurdan kim geçti bi bakayım dedinizmi 2 ci misketi geç alırsınız bu seferde ne olur görüntü öylece giri ekran yada buzlanmalar olur. Olur tabiki çünkü kaçırdınız görüntüyü.(yani izlediğiniz cihaz)

   Şimdi sizin bilgisayarınız neden görevini düzgün yapmaz. Bizim sunucularımız yurtdışındadır internette bulunan %99 tüm servislerin olduğu gibi. Şimdi misketler 2500 km uzakta size. Sizin bilgisayarınızda bu veriyi ordan alıp size vermesi için internet hızı denen bir treni var. Şimdi bu tren bizim almanyada bulunan veri merkezimizdeki canlı yayın sunucusuna gelirken dur ben bi fransaya uğrucam ordanda hollandada sonrada rusyaya ufak bir işim var sonra almanyaya geçicem derse o 2 ci misketi işte size biraz geç getirir.

   Ama bu tren metroysa o kadar dolaşmak yerine sadece bi fransaya uğrayıp oradanda almanyadaki veri merkezimize gelip misketi alıp size getirirse oturup 1 ve 2 ci miskette sorun olmadan izleyebilirsiniz. Bizde buna TTL yani verinin yaşam döngüsü diyoruz kendi aramızda.

   Şimdi sizin treniniz ya TTNET yada SUPERONLINE gibi firmalar. Bu firmalar gece başka yerlere uğrayıp gidiyor gündüz farklı yerlere. Bazen bi bakıyorsunuz herşey süper hiç olmadık anda bakıyorsunuz donmadan kasmadan geçilmiyor. Oysa bizim kovamızın herzamanki olduğu yerde ve kovanın boyuda aynı posuda aynı. e benim internetimin hızı iyi tamam iyide bu hız sizin trenin hızı sadece ama. Trenin kaptanı bize gelene kadar 40 tane yere uğruyor! Size gönderdiğimiz veriyi getirene kadar zarar veri zarar görüyor. iyide nasıl kurtulcaz bu dertten demi! Öncelikle şunu sorcaksınız o zaman sizin kovanın ne işi var yurtdışında. Hazır hızlı başladım anlatayım. Avrupadaki veri merkezleri o kadar gelişmişti orada barınan bir sunucumuzun kapasitesi 3.000 /mbps iken türkiyede 100 /mbps ve birde kotalı. 20 tane müşteriye zor izletirsiniz yayınınızı. Bu sorun türkiyede sunucu satan firmaların suçu değil o firmalara sınır belirleyen TTNET ve SUPERONLINE ın ve Türkiye şartlarının problemi. Sunucu firmalarına 1.000 /mbps bağlantıyı 40.000 TL ye sattıklarını iyi biliyoruz onlarda napsın parcalıyo 10 parçaya öyle satıyor işleri bayağı zor.

   Anlıcağınız gerçekler biraz acı olsada umutla türkiyenin alt yapısının gün geçtikce iyiye gider gibi olduğunu yavaş yavaş duyucaz bundan eminim. Ama durumlar bundan ibaretken lütfen bize isyan etmeyin elimizden geleni yapıyoruz çünkü. Zaten bahsettiğimiz olayda 100 müşteriden iki , üç kişide yaşanmıyor değil öyle herkezde olan bir sorun değil ama geliyor gidiyor er geç birilerini buluyor. Sorun yaşanırken işte bazen modeminizi kapatıp açmak işe yarıyor çünkü internet sağlayıcınız başka bir tren atanabiliyor sizi. İşe yarayabilir ama sizinde üstünüze düşen görevler var. Mesela wifi bağlantısı mümkünse kullanmayın kablo bağlantısı en iyisidir çünkü wifi havadan geçen sinyaller üzerinden veri alırken kendi başına veriye zarar verme ihtimali var birde ucuz cihazlar kullanmayınki verileri birleştirirkende hata yapmasın. Dinlediğiniz için teşekkür ederim aklıma geldikçe ekleme yapacağım.

   Yazar: Oktay Altan. (ALFA IPTV – Canlı destek ekibi, Kişisel anlatım)

  1. Evet efendim web sitemizde buna dair bildirim yazdım 07/02/2018 tarihinde destek ekiplerimiz ile uzun süren bir çalışma yapmak zorundaydık. Bu çalışma tamamlandı arkadaşlarımıza artık erişebilirsiniz. 3 ayda bir tekrarlanan rutin bir çalışma.

 5. 07.02.2018 tarihinde 12 aylık abonelik alımı yaptım ancak 3 saattir kimse ile irtibat kuramıyorum aktifleştirmek için… Canlı destek kapalı….

  1. Evet efendim web sitemizde buna dair bildirim yazdım 07/02/2018 tarihinde destek ekiplerimiz ile uzun süren bir çalışma yapmak zorundaydık. Bu çalışma tamamlandı ve artık temsilcilerimiz hesabınızı teslim edebilirler.

 6. Arkadaşlar merhaba. Çalışmayan ancak izlemeyi en çok istediğim kanalları yazıyorum. İlgilenirseniz sevinirim. Daha önce ilettiğim USA HBO HD ile ilgili sorunu düzelttiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

  1. BBC Earth HD
  2. Nat GEO People HD
  3. Nasa TV
  4. Nasa Media TV

  İyi çalışmalar dilerim…

 7. ben sizden hiç memnun değilim hızım 100 mpbs ve ping değerim 6 olmasına rağmen hep donma yaşıyorum.

  1. Sanırım teknik olarak fikir sahibi değilsiniz ! 100 mbps internetinizin olduğuna her ne kadar inanmasakta ping değeri 6 ms olamaz çünkü sunucumuz fransada 62 ms den aşağı değer olamaz. Yani değerleriniz uydurmaca. Dilerseniz arkadaşlarımız paranızı derhal iade etsinler.

 8. Arkadaşlar herkes spor kanalları için satın almıyor. Bakın sizi herkese tavsiye ediyorum fiyatınız ve genel kanal listeniz için. Yalnız UK’de BBC HD yok PL’de var, PL kanallarınız da bir süredir çalışmıyor. TR Nat Geo People’da çalışmıyor. Başka alternatifi de yok. BBC HD ve Nat Geo People kanalları yoğun izlediğim kanallar. Lütfen ilgilenin. Daha önce belirttiğim gibi USA Nasa TVler hala yok. Sizden memnuniyetimi bozmayın.

  1. Merhaba Efe bey. Konuyla ilgili bilgim var ve BBC ve NATGEO PEOPLE yayınlarını özellikle local stream olarak yayına verdik sorunsuz olarak izlenebilir. Polanya yayınlarında 1-2 hafta yaşanan bir problem vardı bunuda en geç 14/04/2018 tarihine kadar çözüleceğinin sözünü verebiliriz gerekli çalışmalar yapıldı. Rastladığınız farklı problemler olursa lütfen bize [email protected] mail adresimizden bildirin gerekeni yapılacaktır.

 9. Merhaba sayın ilgili, IP Tv hizmetinizi satın aldığımdan beri FOX Crime HD kanalı Türkçe olarak akış yapmıyor. FX HD kanalı da başka bir ülkenin Bein sports kanalını açıyor yine FX HD kanalı bazen de Türkçe olmuyor. Satın almadan önce de dikkat ettiğim husus FOX Crime kanalıydı hatta mail de atmıştım tarafınıza siz de bana arkadaşlar çözecekler diye mail atmıştınız. Canlı Destek ile bir kaç kere konuştum bir keresinde yarın düzeltilecek denildi bir keresinde de arkadaşlara söyledim şimdi denildi, bu kadar. Aksaklık olmasını, hata olmasını çok anlayışla karşılıyorum ama özensiz bilgi verilmesini anlayışla karşılayamıyor ve memnun da olamıyorum lütfen bu iki kanal ne zaman Türkiye içerikli akışına devam edecek bununla ilgili nitelikli bilgi vermenizi rica ediyorum. İyi günler dilerim.

  1. Şikayetiniz için teşekkür ederim efendim. Bu akşam bahsettiğimiz 2 kanaldaki problemin giderilceğinin garantisini size bizzat sunarım. Yeterinden fazla anlayışlı olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

   1. Merhaba sayın admin, bu mesajı yazdığım tarih ve saat(20.04.2018 19:48) ‘ e kadar henüz Fox Crime HD kanalındaki sorun giderilememiştir. Bilginize sunarım, iyi çalışmalar.

 10. Merhaba, 18 Nisan’da yazdığım şikayet ile ilgili olarak TR ULUSAL kategorisinde bulunan FOX CRIME HD kanalı şu ana kadar çözülebilmiş değil kanal Portekizce içerik olarak akıyor. FX HD kanalı da çoğu zaman Türkçe içerikle akmamakla beraber Bein sports 1 kanalını yayınlıyor. Satın aldığım 14 Nisan gününden beridir bu iki kanalın düzeltilmesini bekliyorum. Lütfen artık şu kanallardaki sorunu çözün.

  1. 20 Nisan itibari ile fox crime hd yayınımız için gerekli cihaz değişimi sağlandı ve yaşanan problem düzelti Uğur bey. Umarım şuana kadar bir problem ile karşılaşmadınız. İyi seyirler dileriz. ALFA IPTV

 11. Enigma 2 tabanlı uydu alıcımda (Formuler F3) Türk ve Alman kanallarındaki kanallar açılmıyor. Üzerinde 10 dakika beklememe rağmen ne ses ne görüntü var. İşin ilginci test yayınını pc den izleyip beğenmiştim ve o yayına bakarak satın almıştım. Alfatvplayer da sorun yok hepsi çalışıyor. Ama uydu alıcımda ne fransız kanalları ne ingiliz kanalları ne de arap kanalları açılmıyor. ve ayrıca teknik ekibiniz ya da canlı desteğiniz artık kimse dün yazı yazarken suratıma kapattı desteği. Neyse ki iade hakkımız var. İnşallah çözülür.

  1. Merhaba Musa bey.
   Yaşadığınız problem için gerçekten üzgünüz. Ekiplerimiz 2 ye ayrılmaktadır satış personellerimiz ve teknik ekibimiz.
   Sizden ricam lütfen canlı destekte görev yapan arkadaşlarımıza Oktay bey ile görüşmek istediğinizi belirtin.
   Enigma2 tabanlı cihazınızda image sorunuda olabilir veya başka bir sorun fakat diğer uygulamalarımızda sorun yaşamıyorsanız muhakkak Cihazınızdan kaynaklı bir problem olduğunu düşünüyorum.
   Fakat belirtmem gerekirki teknik servisimiz asla müşterilerimizin yaşadığı sorunu çözüme ulaştırmadan chatı sonlandırmaz ve kimsenin yüzüne kapatmaz. Elbetteki hiç bir mazeret olmaksızın iade hakkınızı kullanabilirsiniz fakat sorunun çözümünden yana olduğumuz açıktır.

  1. Evet. Dahil edebiliriz efendim bir kaç yayın istek talebi daha aldık. Toplu ekleme olucaktır çok yakın zamanda

 12. merhaba admin bey birşey söyleyeceğim bilmem ilgilenirmisiniz adult yayınları engellediğimiz gibi diğer yayınlardan istediğimizi özellikle almanyadan başlayıp azerbaycana kadar olan avrupa yayınlarını listeden kaybetme şansımız olurmu böyle bir çalışmanız varmı.

  1. Evet bu özellik çok yakında yeni webportalımızda mevcut olacaktır. Yakın bir zamanda webportalımızı yeniliyoruz yaklaşık 2-3 hafta kadar sonra.

   1. teşekkürler birşey daha sorayım 20 adet salon sinema kanalı var filmler sürekli tekrar ediyor bu filmlerin başlama saatleri tanıtımı yapılan kanalda gösterilse bu mümkün olmazmı

 13. Merhabalar, iyi bayramlar. Suan VOD kanalların hicbiri acilmiyor. Canli yayindakikerinde kimisi acilmiyor kimiside 3 4 denemede aciliyor. IPTV uygulamnizda 2 3 deneme sonrasi kullanici adi veya sifre hatasi diyio girmiyor sonra aciliyor. Serverda mi problem var aceba?

 14. Hizmetinizi bir akrabamın çok memnun olmasından ötürü tavsiyesi üzerine buldum ama web tv hizmetiniz üzerinden kanalları kontrol ettiğimde özellikle fransa ve usa kanallarının hiç birinin çalışmadığını gördüm ve şüpheye düştüm. Teknik konulardan hiç anlamama rağmen hangi kanal açık hangi kanal çalışmıyor diye gerçek zamanlı bir monitör mekanizmanız var mıdır ? mesela şu an bu kanallar yayında gözüküyor bakımda yazmıyor mesela ama hiçbiri açılmıyor ve ne zaman tekrar açılacağına dair hiçbir bilgimiz olamıyor.

  1. Talep yoğunluğundan olabilir efendim. Maç saati ise eğer gerek test hesabı alan müşterilerimiz yada mevcut hesabı ile ilgili müşterilerimizin kurulum taleplerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıca web sayfamızda online aktivasyon sayfamızdan beklemeden kendinizde hesabınızın aktivasyonunu yapabilirsiniz aslında. Lütfen inceleyin.

 15. Kullanıcı şifremi degistirdikten sonra. ss ip tv uygulamasinda yayinlari izleyemiyorum. hata verigor ve kullanici adi veya sifresi hatali olabilir dior. ss ip tv uzerinden yeni şifremi giremedim yardimci olursaniz sevinirim. cunku iki gündür kullanamiyorum.

  1. 4 gün değil 4 saat kapalı olması imkansız efendim. Belki chat sistemi sizin cihanızda görünmüyor olabilir. Mail ile destek alın lütfen

 16. ilk aldıgımda kanal listesi cok zenglindi..agustos basından beri kanal listesi yarıya dustu cogu ulke kanalları gitti.. film kanalları hep aynısı ozellikle filmbox adrenalin korku olan kanallar aynı film tekrarlıyor.. diger film kanalları guncelleme filan yok ..en azından hangi filmin ne zaman baslıyacagı yapılabilir..yayın olarak donma filan yok kaliteli ama artık su kanallar bir guncellensin her sordugumda bu hafta guncelleme btecek dediniz 1 bucuk ay gecti :((

 17. Kayıtlarınızdan gözükür diye umarak giriş yapmak istiyorum.
  Arkadaşımın tavsiyesi üzerine size ulaştım ve canlı sohbet ile bir çalışanıniz ile irtibata geçtim.
  Bugün Galatasarayin ŞİFRESİZ yani herkese açık bir platformda maçı olmasına rağmen test yayini alamayacağımi iletti arkadaşınız ve ben de ŞİFRESİZ oldugunu ve buna rağmen alamayacağım mi diye sordum. Bana cevap olarak OKUMA YAZMANIZ YOK Galiba diyebilecek bir personel ile çalıştığınızin bilgisini vermek istedim ki boyle bir hizmet veren kurumda çalışabilecek bir personel olduğunu düşünmüyorum.
  Umarim yazismalarimiz kayit altina aliniyordur.

 18. son 3 gündür yayaınlar çok dönuyor bence kanal sayılarını azaltıp mağlum kannaları düzgün verin

 19. son zamanlar da lig maclarında donma oluyordu. dün de schalke maçında da aynı sorun devam etti. canlı destek kapalıydı. reklam yapmamak adına ismini yazmıyorum alternatif farklı bir platformda da üyeliğim var onda sorun yoktu. yani bana sizin internet bağlantınız da sorun vardı deseler bile gerçekçi olmaz. bir sıkıntı var artık umarım sorunu çözebilirler.

  1. Hesabınızın bilgileri sadece canlı destek ekibimiz tarafından paylaşılabilir veya online aktivasyon üzerinden alınabilir. Teşekkürler.

 20. Merhaba, sizden canli sohbet üzerinden de yardim istedim fakat simdiye kadar yardim alamadim. IP adresim bloke ediliyor. Baglanamiyorum! Web Portale de giris yapilamiyor. Site dahil acilmiyor. Simdi de canli sohbet bölümü kapali.

  Baglanti da sorun yok. Modemi de bir kac kere kapatip actim. Ise yarmiyor. Bu sorunu cözemiyorsaniz anlasmayi iptal edelim.

  Tesekkürler.

 21. SSIP TV üzerinden yayınları izlemek için yardım istedim. Ne canlı destek ne helpdeskten nede gönderdiğim maile geri dönüş olmadı. Acil bu konuda geri dönüş bekliyorum…

 22. Ödemeyi yaptım, konu ile ilgil destek de talep ettim mail de attım, hala bana herhangi bir dönüş yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Powered by
Back To Top